הבטחות

אם השתדלנו בשלב זה בהתפתחותנו, נתפלא עוד לפני שנעבור את מחצית הדרך. נלמד שחרור ואושר חדשים. לא נצטער על העבר ולא נרצה לסגור עליו את הדלת. נבין את פירוש המילה שלווה ונדע שלום עם עצמנו. לא חשוב עד כמה נמוך שקענו, נראה כי הניסיון שלנו מועיל לאחרים. רגשות של חוסר תועלת ורחמים עצמיים ייעלמו. לא נתעניין בדברים אנוכיים ונזכה בהתעניינות מחברינו. נאבד את העיסוק בעצמנו. הגישה שלנו לחיים תשתנה. הפחד מאנשים ומקשיים כלכליים יעזוב אותנו. נדע אינטואיטיבית כיצד להתנהג במצבים שהרתיעו אותנו בעבר. לפתע נגלה שאלוהים עושה עבורנו את מה שאנו לא יכולים לעשות עבור עצמנו. האם אלו הבטחות מוגזמות? איננו חושבים כך! ראינו שהם קוימו בינינו לעיתים במהירות לעיתים לאט יותר. הן תמיד תתגשמנה, אם נפעל על מנת להשיגן.
[אלכוהוליסטים אנונימיים]

הבטחות אוטאבה (Ottawa promises) נוסחו בקבוצה של מכורים למין, על בסיס של הבטחות צעד תשע מהספר הגדול של אלכוהוליסטים אנונימיים. הבטחות אוטאבה מותאמות לחוויית ההחלמה של מכורים למין. הם חולקים מניסיונם, כוחם ותקוותם במהלך ההחלמה שלהם ומשמשים השראה עבורנו.

דרך היחסים המחודשים שלנו עם הכוח העליון, עוצמתה המרפאה של ההחלמה תקנה מקום בליבנו. על ידי ההתמסרות לכוח העליון ועבודת התוכנית, חיינו ישובו להיות מנוהלים ואנו נשוב לשפיות. נקבל את העוצמה הפנימית ואת התמיכה הנדרשת לנו על מנת להביט ישר אל החרדות והפחדים שלנו ולהתמודד עם הרגשות הכואבים המזינים את התמכרותנו. היחסים עם האחרים ישתפרו ככל שאנו נלמד לכבד את הגבולות שלנו ונאפשר לאחרים את החופש להיות כפי שהם. התקשורת המבוססת על אמון וחיבור עם אנשים אחרים תקרה בקלות יותר ותצמצם את תחושת הניתוק והבדידות. הפנטזיות המשפילות והחשיבה המינית הכפייתית יתמעטו.

ביחס לעצמנו, הריכוז העצמי יפנה את מקומו לגילוי עצמי, הסודיות לכנות, תחושת חוסר ערך לכבוד, ואשמה להכרת תודה. שלמות מחודשת תנחה את התנהגותנו. נחוש חינניים יותר ונשחזר את תחושת האושר. נשמע את עצמנו שוב צוחקים ומשחקים. אנו נבחר בשינוי ובצמיחה. ההתעוררות הרוחנית תשחרר אותנו מהרודנות של התמכרותנו. המודעות לעובדה שאנו מונחים בידי הכוח העליון ונתמכים בידי חברים אכפתיים תחזק אותנו. החרטה על העבר והדאגה מהעתיד יפנו את מקומם לחיים של היום. אנו ניפתח לאפשרויות המדהימות של החיים הראויים לחיות- שהם חיינו. האם אלו הבטחות מוגזמות? איננו חושבים כך!  ראינו אותן מתגשמות. הן שלנו, אם אנחנו רוצים בהן ועובדים עבורן.

מודעות פרסומת